Japonská dřevěná miska na polévku. Pravý přírodní lak uruši. 50. - 60. léta. Nepoužitá
Miska je vhodná nejen na japonské polévky ale i na evropské. Miska je hnědo-oranžová. Uvnitř přechody do černé. Jedno místo na vrchu u kraje v černý čtvereček, tyto černá místa nejsou odřeninou či poškozením. Barevný rozdíl je tvořen pod v jednou z vrstev laku. Na umývání nepoužíváme houbičku.
Výroba přírodního laku uruši je staré japonské tradiční řemeslo, Jedná se o složitý proces kdy se mimo jiné nanáší na dřevo ručně desítky vrstev laku. Základem je míza ze stromu Toxicodendron vernicifluum (Škumpa lakodárná). Tradice řemesla výrobu laku uruši sahá až do období Džómon, 5000 let př. n. l.
průměr: 10,3 cm
výška: 7 cm
váha: 77 g
A k dobré pohodě nejen při nakupování, posíláme hezkou japonskou dobovou písničku:
Doručení v ČR: Zásilkovnou, Českou poštou či po předchozí domluvě, možnost osobního převzetí v Praze.
Japonský talíř z doby Taišó (1912-1926) Ø 21 cm. Motiv Fudži. Částečně ručně malovaný
Vyrobeno v japonské dílně Senpou v období Taišó (1912-1926). Motivem je Fudži ze spodu zdobeno netopýry. Okraje talíře jsou ručně malované. Nepoužitý. Talíř má na sobě z výroby několik teček o velikosti makového zrnka, tyto nedokonalosti ovšem bývali v tehdejší době u mnoho porcelánového zboží naprosto běžnou záležitostí. Přesto prosím vezměte tento fakt v patrnost. Tečky jsou i na přední straně viz foto. V nabídce máme dva kusy, proto rozložení teček se u každého liší. Jinak je v naprosto skvělé kondici, nepoužitý.
velikost: Ø 21 cm
váha: 343 g
A k dobré pohodě nejen při nakupování posíláme nádhernou japonskou operní píseň z roku 1929, zpívá Toshiko Sekiya:
Doručení v ČR: Zásilkovnou, Českou poštou či po předchozí domluvě, možnost osobního převzetí v Praze.
Tento pivoňkový talíř opět v prodeji. Nepoužitý. 70. léta
Vhodný na sašimi ale lze použít na cokoliv. Talířek je to těžší, tlustostěnný, bytelný a stabilní. Nepoužitý. Vyrobeno dílnou Mokusen v Japonsku. Vyrobeno značkou Mokusen v Japonsku v 70. letech
rozměr: 15 cm x 15 cm
váha: 373 g
A k dobré pohodě nejen při nakupování posíláme hezkou japonskou písničku z oku 1974:
Doručení v ČR: Zásilkovnou, Českou poštou či po předchozí domluvě, možnost osobního převzetí v Praze.
Ručně malovaný japonský talíř z poloviny 19. století. Konce období Edo
Velký japonský talíř. Na sašimi, suši, na aranžovaná jídla, na party s japonskou kuchyní a podobně. Možnosti použití se meze nekladou. Talíř je bez viditelných známek používání.
Lze použít i jako dekorativní prvek do interiéru.
rozměr: Ø 21,7 cm
váha: 508 g
A k dobré pohodě nejen při nakupování posíláme hezkou japonskou hudbu z období Edo:
Doručení v ČR: Zásilkovnou, Českou poštou či po předchozí domluvě, možnost osobního převzetí v Praze.
Velký talíř s vlnitým okrajem. Vhodný na party s japonským jídlem či slavnostní jídlo. Od společnosti Koransha která se zaměřuje na luxusní nádobí. 80. - 90. léta
Použitý ale ve výborném stavu. Motivem jsou tři růže. Talíř je vhodný na party s japonským jídlem či slavnostní jídlo. Na salát, předkrm, jídlo na nabraní, sašimi, suši a celkově vhodný na aranžovaná jídla. Historie společnosti Koransha sahá až do roku 1689 kdy pan Matasiro Fukagawa ve městě Arita zakládá dílnu na výrobu nádobí. Jeho potomek pan Eizaemon Fukagawa v roce 1875 zakládá firmu Koransha. Zajímavostí je že pět let před tím v roce 1870 pan Eizaemon Fukagawa dostává od ministerstva telegrafní komunikace japonské vlády zadání vyvinout a vyrábět první telegrafní izolátory v Japonsku, úkol úspěšně splnil.
rozměr: Ø 27,7 cm
váha: 740 g
A k dobré pohodě nejen při nakupování posíláme hezkou japonskou písničku z 90. let:
Doručení v ČR: Zásilkovnou, Českou poštou či po předchozí domluvě, možnost osobního převzetí v Praze.
Tento ručně malovaný, nepoužitý hranatý talířek (kakuzara) lze použít na japonské onigiri (stejný talířek máme také v naší domácnosti a jak na něm vypadá onigiri viz poslední foto), kimpilagobo, nakládané zeleniny, tamagoyoaki ale možné na cokokoli. Lze ho použít i jako talíř meimeizara - který se při japonském stolování používá na nakládání si dobrot z ostatních talířků a misek ze stolu. Vyrobeno v Aritě. Město Arita nacházející se na ostrově Kjúšú je slavné pro své keramické a porcelánové dílny. Keramika a porcelán se tam vyrábí již od poloviny 17. století.
rozměr:15,5 cm x 15,3 cm
váha:323 g
K dobré pohodě nejen při nakupování, posíláme hezkou japonskou hudbu z roku 1980:
Mísa hači od japonské značky Eiho. Ø 16,5 cm. 80. léta. Nepoužitá
Vhodná na japonská jídla jako udon, soba, saláty, ovoce. Možné ale použít na cokoliv. Možnostem použití se meze nekladou. Mísa je zdobena obrázky vějířů gunbai ve verzi jaké používají gjódži - rozhodčí zápasů sumo. Vyrobeno v Japonsku v 80. letech společnosti Eiho. Společnost Eiho pochází z Nagasaki, byla založena v roce 1936. K prodeji máme pouze 2 ks
průměr: Ø 16,5 cm
výška: 6 cm
váha: 372 g
Doručení Zásilkovnou , Českou poštou či po předchozí domluvě, možnost osobního převzetí v Praze.
K dobré pohodě nejen při nakupování, posíláme hezkou japonskou písničku z roku 1980:
Mísa od značky Tachikichi zdobená znakem "Štěstí". Značka Tachikichi. 80. léta nepoužitá
Ideální na velké japonské jídlo. Jako nikujaga, soumen, chirashizushi nebo chikuzenni. Možno i na saláty, ovoce či na cokoliv. Uvnitře zdobena zdobena japonským znakem pro Štěstíˇ. Vyrobeno v Japonsku v 80. letech značkou Tachikichi.
hloubka: cca 9 cm
průměr: 20,5 cm
váha: 922 g
Doručení Zásilkovnou , Českou poštou či po předchozí domluvě, možnost osobního převzetí v Praze.
K dobré pohodě nejen při nakupování, posíláme hezkou japonskou písničku z roku 1984:
Miska (čawan) na rýži vyrobený v Japonsku v 80. letech značkou Koransha
Čawan - miska na rýži je důležitý prvek japonského stolování. Téměř ke každému japonskému pokrmu se miska s rýží nabízí. Misky bývají různých velikostí. Tato nepatří k těm z větších ale spíše k těm menším i když ale nepatří mezi ty nejmenší. Společnost Koransha se zaměřuje na luxusní nádobí. Historie společnosti sahá až do roku 1689 kdy pan Matasiro Fukagawa ve městě Arita zakládá dílnu na výrobu nádobí. Jeho potomek pan Eizaemon Fukagawa v roce 1875 zakládá firmu Koransha. Zajímavostí je že pět let před tím v roce 1870 pan Eizaemon Fukagawa dostává od ministerstva telegrafní komunikace japonské vlády zadání vyvinout a vyrábět první telegrafní izolátory v Japonsku, úkol úspěšně splnil.
průměr:Ø 18 cm
váha: 180 g
Doručení Zásilkovnou , Českou poštou či po předchozí domluvě, možnost osobního převzetí v Praze.
A k dobré pohodě nejen při nakupování, posíláme hezkou japonskou písničku z roku 1987, zpívá Akiko Yano:
Talíř stylu Oribe, stylu který založil Furuta Oribe, čajový mistr a šlechtic jenž byl žákem Sen no Rikyu
Autorský talíř má krásnou rustikálně samurajskou atmosféru Keramika Oribe se vyráběla v okolí města Toki v prefektuře Gifu již od počátku 17. století. Talíř je ručně zdobený motivem bambusu. Ze spod na straně autorsky značený. Identifikovat autora se nám nepodařilo. Doba vzniku talíře není známa. Předpokládá se že pochází z poloviny 20. století. Jedná se o talíř typu meimeizara který se při japonském stolování používá na nakládání si dobrot z ostatních talířků a misek ze stolu. Lze ho ale používat na cokoliv. Talíř je nepoužitý
velikost: cca19,4 cm x 15.5 cm
váha: 382 g
Doručení Zásilkovnou, Českou poštou či po předchozí domluvě, možnost osobního převzetí v Praze.
A dobré pohodě nejen při nakupování, posíláme hezkou japonskou hudbu:
Nádherná japonská porcelánová miska. Krásná ruční práce
Lze použít na sašimi, souzai jako kiribošidaikon nebo sunomono atd. Ale lze použít na cokoliv, použití se meze nekladou. Miska je nepoužitá. Ručně malovaná. Zlaté linky. Máme celkem tři kusy. Jelikož se jedná o ruční práci, každá z misek vypadá trošku jinak. Tento typ misek s tímto motivem se v dílně Shougetsu vyráběl od 30. let do 50. let. Z jakého období konkrétně jsou tyto nelze určit. Z výroby mají drobné nedokonalosti jako je třeba tečka o velikosti zrnka máku v glazuře či hrbolek velikosti zrnka rýže, tyto drobné nepřesnosti ovšem nejsou na závadu. Naopak dotvářejí osobitý charakter každé z misek.
rozměr: Ø 15,8 cm
váha: 272 g
K dobré pohodě nejen při nakupování, posíláme hezkou japonskou dobovou hudbu:
Doručení v ČR: Zásilkovnou, Českou poštou či po předchozí domluvě, možnost osobního převzetí v Praze.
Japonská dřevěná miska na miso polévku. Z Nagana. Pravý lak uruši
Nepoužitá. Ideální na miso polévku. Vyrobeno v Japonsku v 80. letech. Pravý uruši lak. Výroba přírodního laku uruši ja staré japonské tradiční řemeslo, Jedná se o složitý proces kdy se mimo jiné nanáší na materál, hlavně na dřevo nanáší ručně desítky vrstev laku. Základem je míza ze stromu Toxicodendron vernicifluum (Škumpa lakodárná). Tradice řemesla výrobu laku uruši sahá až do období Džómon, 5000 let př. n. l.
průměr: 11,5 cm
výška: 7 cm
váha: 127 g
Doručení Zásilkovnou , Českou poštou či po předchozí domluvě, možnost osobního převzetí v Praze.
A k dobré pohodě nejen při nakupování, posíláme hezkou dobovou japonskou písničku z roku 1986: